Вклоняємось ратному подвигу партизанів та підпільників Другої світової війни

Дата: 23.09.2020 11:00

Вчора, 22 вересня, з нагоди Дня партизанської слави Горщиківський сільський голова Анатолій Шишковський з  подарунками завітав до Миколи Михайловича Іскоростенського та Михайла Яковича Вигівського з села Горщик, які під час Другої світової війни були зв’язковими в загоні ім. Котовського.

На жаль, на сьогоднішній день в Коростенському районі залишилось всього троє партизанів і підпільників. Двоє з них живуть в нашій громаді. Відзначимо, що у 2003 році обидва були нагороджені знаками "Партизан України".

"Сьогодні ми низько вклоняємо голови перед вашими роками і вашим ратним подвигом на тій війні. Адже ви ризикували своїм життям заради мирного майбутнього для наступних поколінь, для своєї рідної землі. Хай Господь Бог береже Вас, укріплює, дає сили, а люди не забувають", - сказав під зустрічі з учасниками Другої світової війни Анатолій Шишковський.

До слова, саме 22 вересня почався підпільний партизанський рух в Україні. У період з 1941 по 1945 роки на території нашої країни близько мільйона людей брали участь у партизанському русі. Вони входили більш, ніж у 6200 партизанських загонів, і наносили дуже болючі удари військам ворога.