A A A K K K
для людей із порушенням зору
Горщиківська громада
Житомирська область, Коростенський район

Звіт Горщиківського сільського голови Анатолія Шишковського

Дата: 30.09.2020 09:00
Кількість переглядів: 904

Відповідно статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед громадою та її жителями. У зв’язку з цим, доводжу до вашого відома звіт за 2019 рік.

Через всім відомі обмеження щодо здійснення масових заходів, поки що немаэ можливості прозвітуватись особисто перед громадою, протее як голова громади, я намагаюсь побудувати злагоджену, відкриту роботу депутатського корпусу, виконавчого комітету та працівників сільської ради.

На день створення Горщиківської об’єднаної територіальної громади до її складу увійшли 10населених пунктівзагальною чисельністю населення3395 чоловік з сіл: Горщик,Березівка,Жупанівка,Піски,Давидки, Дружбівка, Відень, Вигів, Краснопіль, Боровиця.

Інтереси громади в сільській раді представляють 14 депутатів. З метою вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до повноважень ради, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету, утворено 3 постійні депутатські комісії.

2019 рік є третім роком після створення Горщиківськоїоб’єднаної територіальної громади. Не зважаючи на всі труднощі, які супроводжували нас впродовж цього року, ми прагнули виконати всі прийняті нами програми, а також співпрацювали та надавали фінансову підтримку установам та організаціям, розташованим на території об’єднаної громади.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності ради є сесія. Закон визначає, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. Але зважаючи на велику кількість питань, які потребують швидкого вирішення, в нашій сільській раді сесійні засідання відбувались щомісяця.

За звітний період відбулось 14 пленарних засідань,на яких розглянуто 285 питань та прийнято відповідно стільки ж рішень сільської ради.

Розроблено та  затверджено 14 Програм, відповідно до яких працювала сільська рада.

Завдяки цілеспрямованій роботі сільської ради та виконавчого комітету, нам вдалося забезпечити нормальне функціонування освітніх закладів, закладів культури, покращити їх матеріально-технічний стан, покращити інфраструктуру сільських населених пунктів та досягти певних позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності громади.

Впродовж 2019 року проведено 12 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 38 рішень з різного роду питань.

Переважно це питання бюджету, освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, житлово-комунального господарства, благоустрою, інші.

Важливими для громади були рішення виконкому сільської ради стосовно організації харчування дітей в навчальних закладах, взяття на квартирний облік дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Виконавчий комітет координує роботу відділів, підприємств та установ, що належать до комунальної власності територіальної громади. Безпосередню роботу по розгляду планових питань та звернень, підготовці проектів рішень виконкому та сільської ради, контролю за виконанням прийнятих рішень по питаннях, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування здійснює сільська рада.

Для реалізації нових повноважень та завдань впродовж звітного періоду створювалися нові відділи, а саме: відділ фінансів, бухгалтерського обліку та звітності, економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Горщиківської сільської ради.

На сьогодні одним із першочергових завдань, які стоять перед керівництвом сільської ради є формування потужного кадрового потенціалу.

Робота сільської ради здійснюється у відповідності до затверджених планів роботи виконкому та сільської ради (включаючи депутатський корпус) та завдань, що ставляться на планових нарадах у сільського голови, на яких розглядаються та вирішуються поточні питання і визначаються шляхи вирішення проблемних та перспективних питань.

За підсумками нарад відповідальним виконавцям давались відповідні доручення, які стосувалися питань діяльності освітніх закладів, організації харчування дітей у дитсадках та школах сільської ради, реалізації проектів та програм, ремонтів, освітлення вулиць, розгляду окремих звернень та скарг громадян.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності виконавчого комітету сільської ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг.

З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, вирішення проблем, які турбують жителів сіл, звернулося 1230 громадян

Розглянуто1230 звернень. Із загальної кількості звернень, що надійшли до сільської ради протягом 2019 року – 810 звернень громадян є усними та 420 звернень громадян – письмовими.

Найбільш актуальні питання, які порушувалися у зверненнях громадян, це:

– питання соціального захисту – 700 заяв.

– питання, що стосуються земельних відносин –114 заяв;

– питання комунального господарства – 9 заяв;

Всі звернення були розглянуті відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції, надано необхідну допомогу. На питання, порушені у зверненнях, заявникам надавалися вичерпні, аргументовані та ґрунтовні роз’яснення.

Відзначу, що протягом 2019 року від депутатів Горщиківської сільської ради надійшло 2 звернення. Вони стосувались розірвання угоди про соціальне та економічне партнерство з ТОВ "Гранд Кастл".

Значна увага приділяється якості підготовки документів та дотриманню термінів їх виконання.

Аналіз свідчить про те, що як в 2018 так і у 2019 року найчастіше піднімались питання соціального захисту. Здебільшого ці питання стосувались надання матеріальної допомоги, отримання соціальних виплат, субсидій, призначення, перерахунку і виплати пенсій та інше.

Протягом 2019 року було надано матеріальну допомогу жителям громади на загальну суму 167,8тис.грн.

Сільською радою з місцевого бюджету надано іншу субвенцію у вигляді коштів розмірі 103,2 тис.грн. на компенсаційні виплати та пільги, що фінансуються з бюджету Горщиківської об’єднаної територіальної громади, а саме:

 • компенсація особам, які надають соціальні послуги – 47,0 тис.грн.;
 • пільговий проїзд автомобільним транспортом приміського сполучення – 20,0 тис.грн.;
 • пільговий проїзд залізничним транспортом приміського сполучення – 1,0 тис.грн.;
 • послуги зв’язку – 2,2 тис.грн.
 • пільги на житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи – 10,0 тис.грн.;
 • відшкодування вартості проїзду громадянам, віднесених до І категорії ЧАЕС, один раз на рік у разі санаторно-курортного лікування – 3,0 тис. грн.;
 • одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям, які уклали контракт на проходження військової служби – 20,0 тис.грн.

Значна кількість питань, що стосувалася аграрної політики та земельних відносин, зокрема, оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки.

Трохи менше, порівняно з 2018 роком, громадянами піднімались питання комунального господарства, з них, зокрема – це водозабезпечення, електропостачання, благоустрій територій та інше.

За звітний період до сільської ради надходили звернення від соціально незахищених верств населення, а саме від інвалідів, ветеранів праці – 8 звернень, учасників війни і бойових дій учасників ООС – 87звернень, від членів багатодітних сімей – 73 звернень.

Зазначену категорію громадян турбували питання отримання різних видів соціальної допомоги, зокрема, стосовно умов та порядку її отримання, затримки виплати соціальних допомог, надання матеріальної допомоги, вартість та якість надання комунальних послуг та інше.

Протягом 2019 року проведено 12 засідань виконкомів на яких було прийнято 38 рішень виконкому, вчинено 28 нотаріальних дій та 71 дія, прирівняних до нотаріальних, а також видано 2037 довідки.

Звернення громадян розглядаються своєчасно, про розгляд звернень заявникам надсилаються письмові або проміжні відповіді. Деякі звернення розглядаються з виїздом на місце та за участю постійних комісій. Виконком сільської ради докладає зусиль для вирішення проблем, які висвітлюються у зверненнях громадян, свідченням чого є відсутність протягом 2019 року повторних звернень.

Ведеться облік військовозобов’язаних. На території сільської ради обліковується 1063 особи, в т.ч.:офіцери запасу – 48, призовників – 99, учасників АТО – 20, допризивна молодь – 110, сержанти,старшини, матроси, прапорщики, рядові (вільний залишок) – 530.

Зареєстровано за місцем проживання 399 осіб, знято з реєстрації 395 осіб, в т.ч. в зв’язку із смертю – 161 особа.

Сума коштів, яка надійшла до сільського бюджету за державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців склала 175 тис. грн.

За 2019 рік сплачено суб’єктами малого підприємництва до сільського бюджету 4 млн. 341 тис. 840 грн..( 13,3% загальних надходжень).

БЮДЖЕТ

За 2019 рік планові показники надходжень доходів загального фонду сільського бюджету, з урахуванням внесених змін, виконані на 104,09%. Так, при уточненому плані доходів на січень-грудень 2019 року – 12 689 737 грн., фактично отримано доходів до бюджету сільської ради у сумі 13 210 915 грн. Додатково отримано доходів 521, 2 тис. грн.

По доходах спеціального фонду виконано планові показники на 364,76%. План доходів спеціального фонду на січень-грудень 2019 року становив 135,5 тис. грн. Фактично отримано доходів 494,3 тис. грн. Додатково отримано доходів 358,8 тис.грн.

Податок на доходи фізичних осіб

У 2019 році в сільський бюджет надійшло 7 938, 3 тис. грн.. податку на доходи фізичних осіб, що становить 99,11% в доходах загального фонду. Найбільшими платниками податку на доходи фізичних осіб у 2019 році були:

 • ТОВ «Омелянівський кар’єр»;
 • ПрАТ «Омелянівський гранітний кар’єр»;
 • Горщиківська сільська рада;
 • ДП «Коростенський лісгосп АПК».

Податок на нерухоме майно.

За 2019 рік до сільського бюджету надійшло доходів по податку на майно в сумі 4218,8 тис. грн., при уточненому плані надходжень 3793,6 тис. грн., тобто, додатково отримано 425,2 тис. грн. доходів.

В структурі надходжень податку на майно питому вагу займає орендна плата з юридичних осіб, і становить 3157,8 тис. грн. доходів загального фонду.

Єдиний податок.

У 2019 році до бюджету Горщиківської ОТГ надійшло 561,8 тис. грн., при уточненому плані надходжень 330,1 тис. грн. Додатково отримано доходів 231,7 тис. грн.

Серед інших податків, які вплинули на стан виконання дохідної часини бюджету є рентна плата за використання лісових ресурсів. В 2019 році надходження склали 397,9 тис. грн., рентна плата за спеціальне користування надрами – 542,2 тис. грн.

ВИДАТКИ

Видатки сільського бюджету у 2019 році проводились на основі положень Бюджетного Кодексу України, Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» та інших нормативно-правових актів відповідно до використання бюджетних коштів.

За звітний період видатки з місцевих бюджетів склади 27 340, 5 тис. грн., в тому числі видатки загального фонду – 22402,4 тис. грн., видатки спеціального фонду – 4938,1 тис. грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету утримується управління сільської ради.

На утримання органів місцевого самоврядування видатки по загальному фонду склали 4309,4 тис. грн. (99% до уточнених планових показників), по спеціальному фонду 1148, 5 тис. грн.

– на оплату праці з нарахуваннями видатки склали 3921,7 тис. грн. (100% до уточнених планових показників з урахуванням змін). Заробітна плата працівникам органів місцевого самоврядування виплачується своєчасно і в повному обсязі, повністю проведені розрахунки за енергоносії. Заборгованість по заробітній платі та енергоносіях відсутня;

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв видатки складають 67,8 тис. грн. або 100% до уточнених планових показників.

За рахунок спеціального фонду на капітальні видатки направлено 1148,5 тис. грн. (100% до уточнених планових показників), а саме:

 • придбання предметів довгострокового користування на суму 14,5 тис. грн. (придбання комп’ютерної техніки);
 • проведено видатки по бурінню свердловини для води та підведення водогону до адмінприміщення на суму 103,3 тис. грн.
 • виконано роботи по реконструкції адмінприміщенняГорщиківської сільської ради у сумі 564,7 тис. грн. (за рахунок інфраструктурної субвенції);
 • виконано роботи по капітальному ремонту системи опалення в адмінприміщенні сільської ради в сумі 465,9 тис. грн.

Протягом 2019 року штатні одиниці по установі збільшились на 1,0 штатні одиниці: робітник з благоустрою.

Фінансування освіти

Видатки на утримання установ освіти по загальному фонду склали 12 926,4 тис. грн. Всі видатки проведені в межах кошторисних призначень. Заробітна плата працівникам установ освіти виплачена у повному обсязі. Заборгованості немає.

За рахунок коштів місцевого бюджету утримується 5 установ освіти, з них 1 загальноосвітня школа I-III ступенів, загальноосвітня школа I-II ступенів, загальноосвітня школа I ступеню, 2 дошкільні навчальні заклади.

Видатки на дошкільну освіту при планових показниках з урахуванням внесених змін 3 186, 3 тис. грн., проведені у сумі 2 976,1 тис. грн.

На оплату праці з нарахуваннями видатки складають 2 269,4 тис. грн. Видатки на харчування – 284,2 тис. грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 345 тис. грн.

За рахунок коштів спеціального фонду проводилась реконструкція, термомодернізація будівлі Горщиківського ДНЗ «Берізка» на суму 440,2 тис. грн. Придбано комп’ютерну техніку за рахунок коштів місцевого бюджету для ДНЗ «Сонечко» с.Вигів на суму 14,5 тис. грн.

На утримання загальноосвітніх шкіл видатки загального фонду становлять 9 854,8 тис. грн. З них:

 • на оплату праці з нарахуваннями 8 092,0 тис. грн.;
 • видатки на харчування – 355,5 тис. грн.;
 • оплата комунальних послуг – 570,6 тис. грн.;
 • за рахунок залишку коштів по освітній субвенції на початок року поповнено матеріальну базу закладів освіти (придбано LED панелі, ноутбуки та проектори для учнів ліцею).

За рахунок коштів спеціального фонду проведено видатки на суму 871,2 тис. грн., а саме:

 • за рахунок залишку коштів по освітній субвенції на початок року поповнено матеріальну базу закладів освіти (придбано LED панелі, ноутбуки та проектори для учнів ліцею та проведено капітальний ремонт класу хімії);
 • придбано музичну апаратуру для Горщиківського ліцею у сумі 30 тис. грн. (за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету);
 • виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію по внутрішніх роботах будівлі Горщиківського ліцею в сумі 423,5 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.

Фінансування соціального захисту та соціального забезпечення

На соціальний захист та соціальне забезпечення населення Горщиківської ОТГ протягом 2019 року було використано 314,8 тис. грн.

Витрати на оздоровлення та відпочинок дітей у 2019 році склали 147,0 тис. грн., або 99% до уточнених планових показників. Придбано 25 путівок на оздоровлення дітей в оздоровчому таборі ПОГ «Херсонське УВП УТОС».

Також видатки проводились відповідно до Програми соціального захисту населення Горщиківської територіальної громади та Програми надання одноразової матеріальної допомоги на поховання населенню на території Горщиківської сільської ради на 2019 рік. Видатки загального фонду у 2019 році становлять 167,8 тис. грн. (98% уточнених планових показників), кількість отримувачів матеріальних допомог становить 72 особи.

Фінансування культури і мистецтва

Видатки на утримання установ культури по загальному фонду складають 706,1 тис. грн. (98% уточнених планових показників). По спеціальному фонду видатки складають на суму 9,1 тис. грн.

Всі видатки проведені в межах кошторисних призначень. Заробітна плата працівникам установ культури виплачена в повному обсязі. Заборгованості немає.

За рахунок коштів місцевого бюджету утримується 6 установ, з них 3 бібліотеки, 2 будинки культури, 1 клуб.

На утримання бібліотек видатки загального фонду становлять 178,3 тис. грн. З них:

 • на плату праці з нарахуваннями 167,6 тис. грн.;
 • оплата комунальних послуг та енергоносіїв у сумі 6,5 тис. грн.

Видатки на забезпечення діяльності будинків культури по загальному фонду складають 527,8 тис. грн.

На оплату праці з нарахуваннями видатки складають 266,9 тис. грн.

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 24,5 тис. грн.

За кошти місцевого бюджету для Будинку культури с.Горщик було придбано ноутбук на суму 9,1 тис. грн.

Фінансування житлово-комунального господарства

За 2019 рік видатки загального фонду по житлово-комунальному господарству складають 497,4 тис. грн. Видатки спеціального фонду 1 861,6 тис. грн.

Сільська рада надавала протягом 2019 року фінансову підтримку Горщиківському ДКП у сумі 224,2 тис. грн. Видатки були проведені на виконання робіт по гідродинамічному очищенню зовнішньої системи фекальної каналізації, придбання насосу свердловинного, насосу вакуумного.

Для благоустрою по загальному і спеціальному фонду проведені видатки на суму 302, 4 тис. грн.,зокрема:

 • 91,8 тис. грн. на придбання вапна, лако-фарбових матеріалів для благоустрою сільських кладовищ та парканів вулиць у населених пунктах громади;
 • 96,2 тис. грн. на приєднання до електричних мереж вуличного освітлення населених пунктів сіл Горщик, Боровиця, Дружбівка та профілювання доріг в межах населених пунктів;
 • 114,4 тис. грн. оплата електроенергії по освітленню сільських вулиць.

Видатки спеціального фонду склали 1 832,4 тис. грн., а саме:

 • Реконструкція вуличного освітлення в населених у селах Горщик, Боровиця, Дружбівка – 1 147,4 тис. грн.
 • Закупівля трактора з прицепом 685 тис. грн.

Видатки загального фонду на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок місцевого бюджету становлять 62,6 тис. грн. Проведені видатки на поточний ремонт та профілювання комунальних доріг.

Крім того, проведено видатки згідно Програми регулювання та розвитку земельних відносин на 2017-2019 рр. на інвентаризацію земель в населених пунктах Горщиківської ОТГ у сумі 51,2 тис. грн.

Проводились видатки в межах «субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» відповідно до Програми забезпечення пожежної безпеки на 2017-2019 роки, у сумі 45 тис. грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету по загальному фонду проводились видатки в сумі 52,9 тис. грн. на придбання подарунків жителям громади з нагоди відзначення Дня села, державних свят та придбання квітів.

Видатки здійснювались відповідно до Рішення сесії сільської ради про передачу коштів додаткової дотації Коростенському районному бюджету у сумі 991 тис. грн., в тому числі:

 • на утримання закладів охорони здоров’я Горщиківської ОТГ;
 • видатки Управлінню праці та соціального захисту населення;
 • видатки на заробітну плату Територіальному центру соціального обслуговування.

Видатки по спеціальному фонду становлять 593 тис. грн., зокрема:

 • на співфінансування придбання шкільного автобуса для Горщиківського ліцею у сумі579 тис. грн.;
 • на співфінансування придбання 10 ноутбуків для Горщиківського ліцею у сумі 14 тис. грн.

В межах КЕКВ «Утилізація відходів» видатки проводились згідно Програми регулювання та розвитку земельних відносин на 2017-2019 рр. на впорядкування сміттєзвалища в с.Горщик у сумі 169,9 тис. грн.

Міжбюджетні трансферти

У 2019 році сільська рада отримала з державного бюджету базову дотацію з державного бюджету у сумі 587,3 тис. грн.

Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я у сумі 1009 тис. грн.

Базова дотація становить 451,5 тис. грн.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ загального фонду у розмірі 1458,5 тис. грн. Кошти субвенції були використані виключно на капітальні видатки по таких об’єктах:

 • Реконструкція – термомодернізація будівлі Горщиківського ДНЗ «Берізка» – 158,4 тис. грн.
 • Реконструкція вуличного освітлення в с.Боровиця у сумі 460,9 тис. грн.
 • Реконструкція вуличного освітлення в с.Дружбівка у сумі 274,5 тис. грн.
 • Реконструкція – термосанація будівлі Горщиківської сільської ради у сумі 564,7 тис. грн.

Освітня субвенція. Надійшло 8631,1 тис. грн. Використано коштів у сумі 7654,2 тис. грн., залишок невикористаних коштів становить 2944,8 тис. грн.

Медична субвенція. Надійшло та використано 2033,7 тис. грн., в тому числі субвенція на внутрішньо переміщених осіб у сумі 3,5 тис. грн.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Надійшло 1 100 тис. грн., видатки проведено у сумі 796 тис. грн. Залишок коштів на 01.01.2020 р. у сумі 304 тис. грн.

Інші субвенції загального фонду у сумі 991 тис. грн., спеціального фонду у сумі 593 тис. грн. – використано у повному обсязі.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 10 тис. грн., кошти в сумі 9,6 тис. грн. не використано та повернуто до державного бюджету у зв’язку з тим, що щомісячні кошторисні призначення надходили у малому обсязі, тобто, місячні призначення розподілені на оплату праці та придбання приладдя. Придбати приладдя не виявилось можливим, у зв’язку з тим, що період його виготовлення є довшим, ніж бюджетний рік.

Субвенція за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворилася на початок бюджетного періодув сумі 1967, 9 тис. грн. на капітальний ремонт кабінету хімії в Горщиківському ліцеї у сумі 87 тис. грн., придбання ноутбуків – 109,2 тис. грн., мультимедійні комплекти – 48 тис. грн., LED панелі – 96 тис. грн., мультифункціональний пристрій – 13 тис. грн., оплата виконаних робіт по виконанню проекту з реконструкції будівлі Горщиківського ліцею (внутрішні роботи) на суму 423,5 тис. грн.

В межах субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» видатки проведені у сумі 75,6 тис. грн. по загальному фонду бюджету на підвищення кваліфікації вчителів – 1,1 тис. грн. По спеціальному фонду бюджету – 74,5 тис. грн. (придбання меблів – 35 тис. грн., комп’ютерної техніки – 20,3 тис. грн., дидактичні матеріали – 19,2 тис. грн.).

Сільське господарство та землекористування

На території Горщиківської сільської ради діє ряд сільськогосподарських суб’єктів господарювання, які використовують землі державної та комунальної власності.

Найбільшими землекористувачами є: ПП «Черняхівська аграрна група» (1237 га), ТОВ «ВП Полісся» (понад 1000 га), ТОВ «Верес агро» (133 га).

Протягом звітного періоду ТОВ «Верес агро» через аукціон продано право оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності загальною площею 133 га.

Завдяки цьому в місцевий бюджет щорічно надходитиме 796 тис. грн. Протягом 2019 року укладено 131 договір з ТОВ «ВП Полісся» на управління спадщиною, завдяки чому у місцевий бюджет щорічно додатково залучено 440 тис. грн. За результатами укладення 119 аналогічних договорів в поточному році, додатково залучено 203 тис. грн.

Освіта

В громаді чітко сформована системна робота щодо виконання основних завдань, реалізації заходів щодо подальшого реформування дошкільної, загальної середньої освіти, створення необхідних умов для рівного доступу громадян до якісної безперервної освіти, поліпшення ресурсного забезпечення закладів та установ системи освіти.

Кількість закладів дошкільної освіти у 2019 році – 2. У 2019/2020 навчальному році кількість вихованців закладів дошкільної освіти – 97. Працює 32 працівники, з них – 12 педагогічних. Охоплення дітей дошкільною освітою 5 річного віку різними формами дошкільної освіти становить 92%.

У всіх закладах дошкільної освіти належним чином організовано харчування дітей. Середня вартість харчування на 1 дитину у 2019 році становила 26 грн., з яких 60% місцевий бюджет, 40% – батьківська плата. Харчування дітей з багатодітних сімей – 80% місцевий бюджет, 20% – батьківська плата.

Одним із найважливіших питань соціального захисту у закладах дошкільної освіти є організація харчування дітей пільгових категорій. За рішенням сесії сільської ради від плати за харчування в закладах дошкільної освіти звільнено стовідсотково дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей, чиї батьки є учасниками ООС.

Мережа закладів загальної середньої освіти становила у 2019 році – 3, із них: закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – 1; закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – 1, закладів освіти I ступеню – 1. Контингент учнів – 344. Працює 75 працівників, з них – 45 педагогічних.

З метою забезпечення рівного доступу до здобуття якісної базової і повної загальної середньої освіти, профільної та допрофесійної підготовки учнівської молоді, профільне навчання запроваджено в 2-х закладах освіти з української мови, української літератури, історії України, математики. Поглиблене вивчення окремих предметів запроваджено у Горщиківському ліцеї (10-й клас – історія та біологія, 11 клас – українська мова та література).

Гарячим харчуванням охоплено 55% учнів закладів освіти. Вартість харчування 1-4 класів становить 15 грн. (100% – місцевий бюджет), 5-11 класів – батьківська плата. Стовідсотково від плати за харчування в закладах загальної середньої освіти звільнено дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей, чиї батьки є учасниками ООС, а також діти, постраждалі від наслідків Чорнобильської катастрофи 3-ї категорії.

Велика увага приділяється роботі з обдарованою молоддю. З цією метою щорічно поповнюється банк «Обдарована молодь» та проводиться з ними відповідна робота по розвитку творчих здібностей школярів, створення умов для стимуляції та самореалізації учнів.

Учні Горщиківського ліцею є активними учасниками різноманітних конкурсів та змагань. Так, у другому етапі Всеукраїнських олімпіад з предметів, учениця 10 класу зайняла 1 місце з української мови та має диплом III ступеня в III етапі Всеукраїнської олімпіади. Учениця 8 класу виборола 2 місце в II етапі олімпіади з української мови. Учні брали участь у Всеукраїнській грі з англійської мови. Учениця 7 класу була учасником обласного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика.

У другому етапі Всеукраїнської олімпіади учениця 10 класу виборола 3 місце з астрономії, 3 місце – з екології. 3 місце з географії виборов учень 8 класу, 3 місце з біології виборола учениця 9 класу. Команда ліцею посіла 5 місце в рейтингу шкіл району за результатами участі учнів у районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Протягом навчального року з учнями проводилися змагання з воєнізованого кросу, стрільби з пневматичної гвинтівки, проводилися місячники оборонно-масової роботи. Збірна команда ліцею брала участь в районних та воєнізованих змаганнях з різних видів спорту і виборола 1 місце в районному та обласному воєнізованому кросі на кубок Жмаченка П.Ф.

Збірна команда ліцею брала участь в районних та обласних змаганнях з футболу і виборола 1 місце у районних змаганнях та кубку Святого Миколая (серед хлопців) та 3 місце в обласних змаганнях з футболу (серед хлопців та дівчат).

Для здійснення реалізаціїдержавної політики у сфері освіти щодо забезпечення сприятливих умов для виявлення обдарованих дітей, розвитку їх природних здібностей на території Горщиківської громади функціонує 9 гуртків (рукоділля, розумники, вокальний, основи критичного мислення, стрілецький, вирішення конфліктів, особиста гідність, юний математик). Відвідує ці заклади позашкільної освіти 302учні.

Для забезпечення реалізації прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, створено рівні умови для отримання освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами, які охоплені інклюзивним навчанням. Зокрема, Горщиківський ліцей – 1 учень 8-й клас, Горщиківський ДНЗ «Берізка» – 1 дитина, старша група. У закладах дошкільної та загальної середньої освіти введено посади асистентів учителів та вихователя.

Забезпечено перевезення дітей у заклади загальної середньої та заклади дошкільної освіти для отримання освітніх послуг, шкільними автобусами.

Культура

Мережа установ, що створюють умови для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, естетичного виховання громадян, доступності освіти у сфері культури для задоволення культурних потреб жителів громади включає: 3 клубні установи, в т.ч. сільських будинків культури – 2, сільських клубів – 1 та бібліотек – 3.

Протягом 2019 року робота Будинку культури була спрямована на відродження, популяризацію народних традицій, звичаїв та обрядів, розвиток творчості дітей, організацію змістовного дозвілля села. Будинок культури є організатором та співорганізатором проведення різнопланових заходів: урочистостей та концертних програм до державних, міських, професійних, календарно-обрядових свят, мітингів, вечорів пам’яті, творчих вечорів, фестивалів та конкурсів різних рівнів. Будинком культури було проведено 112 заходів, в тому числі, 19 дитячих, а також вечори відпочинку, дискотеки, спортивні заходи, вечори-вогники, дискотеки, обряди, концерти, виставки. Особливою подією для села став святковий концерт, присвячений престольному святу св.Дмитрія, який відбувся 8 листопада у Будинку культури, а також обрядове дійство «Ой на Івана», в якому були залучені всі жителі села.

З нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня проведено святковий концерт. Також були проведені урочистості, присвячені відзначенню дня Державного прапора України.

Організація дозвілля дітей та молоді є одним з основних напрямів роботи закладу культури, де діти та молодь мають можливість розвивати і реалізовувати свої творчі здібності. Молодь бере активну участь в культурно-мистецьких заходах, що проводяться у селах, районі, області та за їх межами. В Будинку культури проводяться дитячі ранки, конкурси, виставки, де діти мають можливість показати свої творчі здібності. Великою окрасою Будинку культури є Українська світлиця. Вона оформлена у народному стилі, оздоблена рушниками, скатертинами, серветками. В ній зібрано глиняний посуд давніх часів та все хатнє начиння.

Медицина

Надання медичних послуг на території громади у 2019 році забезпечували:

 • 1 амбулаторія загальної практики сімейної медицини №6 Горщиківської сільської ради;
 • 4 фельдшерсько-акушерських пункти.

Враховуючи те, що амбулаторія загальної практики сімейної медицини№6 Горщиківської сільської ради перебуває у комунальній власності Коростенського ПМСД Коростенського району, значна частина жителів отримували медичну допомогу у Коростенській центральній міській лікарні та в ПМСД. У зв’язку з цим, також Горщиківська сільська рада не може виділяти кошти на поточний та капітальний ремонт амбулаторії. Водночас, у черзі під фінансування перебуває проект з будівництва нової сучасної амбулаторії із аптечним закладом.

В межах медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам видатки здійснювались відповідно Рішення сесії сільської ради про передачу коштів медичної субвенції Коростенському районному бюджету на утримання закладів первинної та вторинної медицини і становлять 2 033,7 тис. грн.

По КЕКВ «Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам» на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я» видатки здійснювались відповідно до Рішення сесії сільської ради про передачу коштів додаткової дотації Коростенському районному бюджету на утримання закладів охорони здоров’я в сумі 242,2 тис. грн. (на закупівлю медикаментів та реактивів, оплату електроенергії, опалення, закупівлю туберкуліну, придбання дитячого харчування).

Соціальний захист населення

У 2019 році надання соціальних послуг жителям громади забезпечував Територіальний центр соціального обслуговування Коростенського району за рахунок субвенції сільського бюджету районному бюджету.

ВГорщиківській ОТГ на обліку в територіальному центрі надання соціальних послугперебуває 112 осіб, яких обслуговує 10 соціальних робітників. При Горщиківській сільській раді функціонує відділення соціально-побутової адаптації,в якому перебуває на обліку 51 особа.

Для покращення добробуту громадян, які обслуговуються центром, додатково залучалася благодійна допомога у вигляді продуктів харчування, промислових товарів, засобів реабілітації, коштів.

За рахунок коштів місцевого бюджету у 2019 році була надана матеріальна допомога 72жителям громади різних категорій на загальну суму 167,8 тис. грн.

З метою вирішення питань щодо надання соціальних послуг особам та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, забезпечення утримання та виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах працює опікунська рада.


Окремо хочу довести до громадян інформацію щодо фактично виконаних робіт по благоустрою громади за попередні 3 роки, які існує Горщиківська об’єднана територіальна громада.

У 2016 році видатки були здійснені на:

 • виготовлено технічну документацію для отримання дозволу на спеціальне водокористування на суму 21000,00 грн.
 • проведено гідродинамічне очищення ділянки каналізації с. Горщик, вул.Садова на суму 10026,00 грн.
 • проведено поточний ремонт свердловини з відновленням дебету водозабору на суму 49998,00 грн.
 • виготовлено проектно-кошторисну документацію з реконструкції водопровідної мережі артезіанської свердловини №1814 на суму 11790,00 грн., а також виконання будівельно-монтажнихробітз реконструкції водопровідної мережі від артезіанської свердловини №1814     на суму 212000,00 грн.
 • «Реконструкція – термомодернізація  будівлі Горщиківського ДНЗ «Берізка» за адресою: вул. Садова, 5а, с. Горщик, Коростенського району,  Житомирської області».
 • Поточний ремонт амбулаторії с.Горщик на суму 12 тис. грн.

У 2017 році видатки були здійснені на:

 • виконання робіт по заміні глибинного насоса водонапірної вежі на суму 22258,30 грн.
 • виконання робіт по поточному ремонту водонапірної вежі на суму 15029,70 грн.
 • придбання будівельних матеріалів на суму 5800,00 грн.
 • визначення параметрів проб води на суму 7200,00 грн.
 • придбання електрокардіографа для амбулаторії с.Горщик на суму 1000 грн., предметів і матеріалів – 2100 грн., комп’ютерної техніки – 12,5 тис. грн.
 • проведення поточних ремонтів у фельдшерських пунктах с.с.Вигів, Березівка, Боровиця – 10 тис. грн., придбання товарів для ФП с.Давидки – 1,5 тис. грн.
 •  облаштування аптечного кіоску в амбулаторії с.Горщик – 12,5 тис. грн.

У 2018 році видатки були здійснені на:

1. реконструкцію вуличного освітлення в сіл Краснопіль, Вигів, Давидки, Березівка;

- використано коштів ДФРР:

- вуличне освітлення с.Краснопіль – 196 503,64 грн.

- с.Вигів– 441 096,48 грн.

- с.Давидки – 399 438,20 грн.

- с.Березівка – 178 543,73 грн.

2. Придбано автобус на суму 196 тис.грн

3. Проведено термосанацію та заміну покрівлі Горщиківського ліцею кошти ДФРР, з місцевого бюджету виділено 715 тис. грн.

4. Проведено поточні ремонти Горщиківського ліцею та філій с.Вигів, с. Давидки – місцевий бюджет.

Підведено водопостачання та водовідведення філії с. Давидки – місцевий бюджет;

Проведено роботи по облаштуванню пожежної сигналізації Вигівської філії Горщиківського ліцею;

5.Замінено вікна та двері в Горщиківському закладі дошкільної освіти «Берізка» с. Горщик, ЗДО «Сонечко» с.Вигів.

Придбано меблі, постільна білизна – місцевий бюджет.

6.Підключення установ комунальної власності Горщиківської сільської ради (органи місцевого самоврядування, дошкільні навчальні заклади, Будинок культури,освіта,медицина) до мережі інтернет – місцевий бюджет.

7. Проведено косметичний ремонт Будинку культурис.Давидки, сільського клубу с.Боровиця –місцевий бюджет.

Для потреб Горщиківського БК, придбані костюми – місцевий бюджет

8.Проведено роботи по встановленню бюсту Т.Г.Шевченка;

9. Встановлено обеліск невідомому солдату в с. Вигів;

10. Проведено роботи по санітарній очистці дерев по населених пунктах Горщиківської ОТГ – місцевий бюджет.

11.Систематичне проведення робіт по впорядкуванню кладовищ на території сільської ради. Огороджено кладовище в селах Жупанівка, Дружбівка, Горщик – місцевий бюджет.

12.Поточний ремонт доріг місцевого значення – місцевий бюджет.

13. Проведено реконструкцію футбольного поля в с.Горщик, в с.Давидки – спонсорська допомога.

14. Оздоровлено 65 дітей – місцевий бюджет.

15.Придбано соціальне житло, житло для учасника АТО.

16.Виділено матеріальної допомоги жителям Горщиківської громади – 260 тис.грн.

17.Надано субвенцію з місцевого бюджету територіальному центру на оплату заробітної плати 12 соціальним працівникам, які обслуговують 135 підопічних.

18.Надано фінансову допомогу для функціонування Горщиківського ДКП.

19. Поточний ремонт гідродинамічної очистки свердловини вул. Садова на суму 45000,00 грн.

20. Виконання робіт по заміні глибинного насоса водонапірної вежі на суму 91385,00 грн.

21. Зареєстроване право комунальної власності земельних ділянок Горщиківської сільської ради:

- під будинком культури в с. Горщик;

-під дитячим навчальним закладом  «Берізка»;

-під котельнею дитячого навчального закладу «Берізка»;

- під Горщиківським ліцеєм.

Місцевий бюджет

а.     Розроблено проект щодо відведення земельної ділянки під розміщення сміттєзвалища із земель державної власності

б.     Проведено інвентаризацію земель населених пунктів Вигів, Краснопіль та витрачено 65 000 грн. з місцевого бюджету.

в.     Розроблено проекти по відведенню 3-х земельних ділянок для розміщення дитячих майданчиків в с. Горщик:

-      вул. Молодіжна, 12;

-      вул. Садова , 5;

-      вул. Заводська.

Місцевий бюджет

г.     Розроблено та затверджено детальний план території, в с. Горщик, вул.Садова,8, земельної ділянки для реконструкції амбулаторії.

Місцевий бюджет

д.     Проведено інвентаризацію земельної ділянки частини с. Горщик площею 16,6913 га, яка по обліку розташована на території Будо-Літківськоїсільської радиЛугинського району для подальшого розроблення районною радою проекту щодо зміни меж району.

Проблемні питання

Незважаючи на проведену роботу з розвитку Горщиківської ОТГ, на даний час є ряд невирішених проблемних питань, які не дозволяють у повній мірі реалізувати запити жителів громади.

Зокрема, виникла заборгованість у громадян перед Горщиківським ДКП у сумі 212,5 тис. грн., внаслідок чого у комунального підприємства сформувалась заборгованість перед постачальниками матеріалів та обладнання, що у свою чергу, позначилось на якості надання послуг та швидкості усунення аварійних ситуацій. До 01.01.2020 р. вказана проблема вирішувалась шляхом надання Горщиківською сільською радою фінансової підтримкиГорщиківському ДКП на придбання відповідних матеріалів. Водночас, з початку поточного року видатки для вказаних потреб заборонені.

Ще однією проблемою у сфері житлово-комунального господарства є зношеність житлового фонду. Більшість багатоквартирних будинків введені в експлуатацію понад 50 років тому і потребують капітального ремонту. До сільської ради неодноразово звертались громадяни про надання допомоги у здійсненні ремонтних робіт будинків. Горщиківська сільська рада ніколи не стоїть осторонь проблем, які виникають у її жителів. Водночас, у даній ситуації проблема стосується будинків, співвласниками якого є власники квартир. Сільська рада не може виділити кошти для здійснення ремонтних робіт на об’єктах приватної власності, оскільки це буде порушенням закону. Одним із шляхів вирішення вказаної проблеми є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Проблемним питанням також є обмеженість у використанні коштів для здійснення видатків для потреб громади. В даний час йде поступовий процес передачі повноважень державних органів на місцеві органи влади, що передбачатиме створення відповідних структурних підрозділів. Водночас, обсяг надходжень до місцевого бюджету не розширюється. Податки структурно розподіляються між різними бюджетами (місцевий, районний, обласний, державний) з досить низьким відсотком надходжень до місцевого бюджету (наприклад 5% рентної плати за користування надрами).

З метою відстоювання інтересів громади та справедливого розподілу надходжень до місцевого бюджету, вказане питання піднімалось мною на засіданні Всеукраїнської асоціації громад у м.Житомир 28 липня та у м.Київ 13 серпня. В даний час проектом закону щодо змін до Податкового Кодексу України передбачено виключення районного бюджету з числа розподілу податків, які формуються на місцях. Відповідно, кошти, які надходили до бюджету Коростенського району, залишатимуться в бюджеті Горщиківської сільської ради.

Водночас, сільська рада не будує свою роботу в плані наповнення бюджету виключно на очікуваннях позитивних змін у законодавстві. В поточному році вдалось залучити додаткові кошти шляхом укладення договорів на управління спадщиною (невитребувані паї), а також проводиться оптимізація місцевих податків (зокрема, податку на нерухоме майно відмінного від земельної ділянки, податку з доходів фізичних осіб), з метою створення однакових умов для громадян у яких зареєстровано та не зареєстровано право власності на нерухоме майно, а також підприємницька діяльність.

Подальша робота

Подальша робота мене, як голови сільської ради, так і всього колективу, буде спрямована на забезпечення розвитку громади у всіх її сферах, збільшення дохідної частини бюджету, реалізації соціальних, культурних та інфраструктурних проектів, забезпечення благоустрою.

У зв’язку з цим, мною намічено ряд першочергових та перспективних заходів. Зокрема:

1. Реалізація проекту з будівництва очисних споруд (вул.Садова, Молодіжна) на суму 180 тис. грн..

2. Реалізація проекту з реконструкції Горщиківського ліцею (проведення внутрішніх будівельних робіт, будівництво спортивного майданчика та футбольного поля) на суму 24 млн. грн.

3. Замовлення проекту з реконструкції дитячого садка у с.Вигів.

Проведення водопостачання, а також здійснення ремонту харчоблоку у школі с.Вигів.

4. Реалізація проекту з будівництва нової сучасної амбулаторії з аптечним закладом у с.Горщик.

5. Встановлення дитячих майданчиків по вул.Садова та Молодіжна с.Горщик.

6. Замовлення проекту щодо капітального ремонту (з викладенням твердого дорожнього покриття) по вул.Базарна.

7. Укладення договору про співпрацю з Ушомирською ОТГ.

8. Залучення інвестицій під наявні проекти та розроблення нових інвестиційних проектів.

Звісно, що вказаний перелік не є вичерпним. При перевиконанні бюджету та наявності вільних залишків зазначені кошти будуть спрямовані відповідно до першочергових потреб жителів громади, згідно наявних звернень. Це, зокрема, благоустрій та соціальна сфера.

Хочу подякувати керівникам і працівникам освітніх, медичних, культурних, комунальних установ та закладів, підприємцям, аграріям, депутатам, працівникам сільської ради та виконавчого комітету за спільну роботу, яка спрямована на розвиток Горщиківської громади.

Особлива подяка кожному жителю громади, хто підтримує, дає поради, хто не лише критикує, а й вносить пропозиції та бере активну участь в житті громади. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь