Вакцинація проти COVID-19: станом на 26 січня бустерну дозу отримало більше 5 500 жителів Житомирщини

Дата: 26.01.2022 13:56

З 06 січня 2022 року в Україні розпочалося введення бустерної дози вакцини від коронавірусу для усіх охочих дорослих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше. Відповідний наказ підписав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Станом на 26 січня в Житомирській області бустерну дозу вакцини проти COVID-19 отримали 5 583 жителі,  з яких:

• вакциною COMIRNATY – 5 294, у тому числі 568 – за минулу добу 25 січня;
  • вакциною CORONAVAC — 34, у тому числі 4 – за минулу добу 25 січня;
  • вакциною MODERNA – 255, у тому числі 48 – за минулу добу 25 січня.

МОЗ рекомендує вводити бустерну дозу від 6 до 9 місяців із дати другого щеплення від COVID-19.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам, тобто Moderna або Comirnaty від Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустер можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами, зокрема:

• якщо перші дві дози Moderna або Pfizer, то бустер – Moderna або Pfizer;
  • якщо перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio), то бустер – Moderna або Pfizer;
  • якщо перші дві дози CoronaVac, то бустер – Pfizer;
  • якщо перші дві дози за змішаною схемою, тоді бустер – Moderna або Pfizer.

Як повідомляє МОЗ України, після введення бустерної дози можна буде отримати новий ковід-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати третього щеплення.

Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат про попередню повну вакцинацію.

Нагадаємо, що станом на 26 січня в Житомирській області проти COVID-19 щеплено 897 756 осіб.

Довідково. Різниця між додатковою та бустерною дозою:

• додаткова доза вводиться людям, у яких міг не виробитися достатній рівень імунітету через важкі захворювання, такі як, наприклад, рак крові, через ВІЛ-інфекцію, пережиту трансплантацію органів, хімієтерапію, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою ж самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію. Дія сертифікату не подовжується;
  • бустерна доза вводиться для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер – мРНК-вакцини – потрібно вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію буде продовжено.