«Альбом безбар’єрних рішень» про облаштування комфортних прихистків для перебування людей

Дата: 09.02.2023 10:30

Доступність прихистку починається зі зручного входу. Щоб облаштувати дійсно комфортні місця для перебування людей, необхідно розуміти, для кого вони створюються.

Незалежно від статі, віку, стану здоров’я чи витривалості – в екстрених ситуаціях ми всі вразливі. Тим паче серед тих внутрішньо переміщених громадян, які залишаються в прихистках, багато представників маломобільних груп населення: батьків з маленькими дітьми, людей з інвалідністю чи тимчасовими травмами, людей старшого віку. Є й ті, хто втратив дім чи роботу, чи і те, і інше. Є ті, хто не може орендувати власне житло, хто поки перебуває в скрутному становищі.

Місце, що прийме і прихистить українців, які через повномасштабну війну були вимушені покинути рідні домівки, має бути максимально зручним для них.

Для облаштування прихистків важливо обирати такі будівлі, що мають безбар’єрний вхід – ними часто стають хостели, готелі, інтернати, школи.

Тому в першому розділі «Альбому безбар’єрних рішень», який дає рекомендації для доступних ганків та подвір’їв, є поради і для облаштування вхідних груп прихистків. Розділ поділяється на частини, що містять:

• універсальні рішення – ідеальний рецепт безбар’єрності для побудови з нуля;
  • адаптивні – для облаштування вже наявних будівель;
  • небезпечні – ті, які створюють бар’єри та часом навіть загрозу здоров’ю, пересуванню і комфортному проживанню.

Переходьте до Альбому, щоб дізнатися більше https://bit.ly/3Ji1SS3

«Альбом безбар’єрних рішень» створено в межах ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Проєкт реалізовано ГО «Безбар’єрність» спільно з Мінрегіоном у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія GIZ Ukraine за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Розробник «Альбому безбар’єрних рішень» – урбан-бюро Big City Lab.