A A A K K K
для людей із порушенням зору
Горщиківська громада
Житомирська область, Коростенський район

Особлива увага питанню запобігання та протидії домашньому насильству в Горщиківській громаді

Дата: 05.12.2023 13:37
Кількість переглядів: 49

20 листопада у Горщиківській  громаді в рамках інформаційно-просвітницької зустрічі обговорювалось питання запобігання та протидії домашньому насильству.

Фото без опису

До заходу долучився староста Вигівського старостинського округу, представники Центру надання соціальної допомоги, служби у справах дітей Горщиківської сільської ради.

Головне питання, яке було розглянуто на заході, стосувалося вразливих категорій осіб, що найбільше страждають від домашнього насильства, а саме: людей похилого віку.

Особи похилого віку є окремою демографічною та соціальною категорією осіб, яка потребує особливих заходів їх правового захисту. На жаль, багато осіб похилого віку стикаються із зневагою, бідністю, соціальною ізоляцією та відчуженням. Серед літніх людей жертвами жорстокого поводження стають 68% жінок і 32% чоловіків.

Найпоширенішою формою зловживань стосовно літніх осіб є фінансова експлуатація та вимагання. Фахівець соціальної роботи вказала на такі ознаки вразливості, як фізична слабкість, надмірна довірливість, правова необізнаність, легковажність та необережність, які притаманні особам похилого віку.

Законодавча й нормативно-правова база із запобігання та протидії домашньому насильству щодо людей похилого віку розроблена достатньою мірою. Проте реалізації законодавства заважає низький рівень свідомості людей, неможливість чи нездатність звернутися по допомогу. Потерпілі не завжди оцінюють дії, які вчиняються стосовно них, як протиправні, у зв’язку зі своєю правовою необізнаністю, - зазначила фахівець із соціальної роботи Олена Лопко.

Інформаційно-просвітницька зустріч сприяла покращенню взаємодії між суб’єктами. Після її завершення представники центру надання соціальної допомоги організували виїзд  в сім’ї, для попередження  домашнього насильства.

Працівники ЦНСД Горщиківської сільської ради та служба у справах дітей Горщиківської сільської ради проінформували осіб про їх права та послуги, якими вони можуть скористатися, а також ознайомили  із законодавством, яким визначено відповідальність за вчинення домашнього насильства.

Нагадуємо, що особи, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, можуть звертатися до ЦНСД Горщиківської сільської ради.

Також пам’ятайте, якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства, – телефонуйте у поліцію за номером 102.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр») — цілодобова та безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 (Громадська організація «Ла Страда Україна») гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

0 800 213 103 контактний Центр системи безоплатної правової допомоги.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь