МОЗ: Триває сезон грипу. Що важливо знати про цю хворобу?

Дата: 18.12.2023 16:12

Вірус грипу уражає передусім верхні дихальні шляхи та легені, і на додачу – безпосередньо серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин. Це показали нещодавні дослідження в Університеті штату Огайо (США). Саме тому найпоширенішими ускладненнями грипу є запалення легенів (пневмонія), серцева недостатність і тромбози.

Найбільше ризикують мати важкий перебіг і навіть летальне завершення грипу такі категорії людей:

• вагітні;
  • діти до 5 років;
  • люди старші за 60-65 років;
  • люди із хронічними захворюваннями.

Вірус грипу мінливий, часто “перевдягається” і стає невпізнаваним для нашої імунної системи.  З огляду на цю мінливість щеплення від грипу варто робити  щосезону.

Лікування грипу – передусім постільний режим, пиття теплих напоїв і достатній сон. Нагадаємо, що “противірусні”, “імуностимулятори” чи  інтерферон та антибіотики не допоможуть подолати грип. В Україні зареєстровані специфічні ліки для лікування грипу – вони досить дорогі і є далеко не в кожній аптеці. Ліків для запобігання грипу і застуді не існує, хай би що казала реклама.

Єдине, що захищає від важкого перебігу хвороби – вакцинація.  Тож:

Запишіться до свого сімейного лікаря та отримайте рецепт на вакцину (в Україні відпуск вакцини в аптеках передбачений за рецептом).

Дізнайтеся, в якій аптеці є вакцина від грипу.

Безпосередньо перед візитом до лікаря візьміть сумку-холодильник (якщо не маєте такої, то її часто можна позичити під заставу в аптеці, зателефонуйте та уточніть, чи є така можливість), купіть вакцину в аптеці і зробіть щеплення в лікаря.

Щеплення проти грипу та COVID-19 можна робити одночасно – в плечі обох рук. Бережіть себе! Більше інформації про вакцинацію за посиланням.