19 лютого 2024 року відзначається День Державного герба України — дата, яка вшановує встановлення національного символу

Дата: 19.02.2024 09:29

Цього дня у 1992 році, 32 роки тому, Постановою Верховної Ради офіційно затвердили герб української держави – золотий тризуб на синьому щиті.

Золотий тризуб на синьому фоні зафіксований на листівках УПА, гербі УНР та на одязі протестувальників, які виступали проти радянського режиму. Але офіційно його затвердили на державному рівні 19 лютого 1992 року.

Із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи відзнаходили зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери.

В усі часи, а особливо зараз, тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України. Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.

Вітаю жителів Горщиківської територіальної громади із цим визначним днем!

Олексій ТУРОВСЬКИЙ,

голова Горщиківської сільської ради