#СтопШахрай: Захистити свою платіжну картку

Дата: 13.02.2024 10:04

В еру цифрових технологій зловмисники знаходять все більше способів викрасти конфіденційну інформацію, зокрема паролі від банківських карт. Щоб захистити свої фінанси, важливо дотримуватися кількох простих правил.

Головна порада — нікому не повідомляти дані карток, навіть працівникам банку. Щоб переказати гроші на картку, людині досить знати її номер — 16 цифр. Також не варто довіряти будь-кому одноразові коди, що приходять у вигляді смс в банківському додатку.

Використовуйте складні паролі та ПІН-коди. Уникайте очевидних комбінацій, таких як дати народження, 1234, або “1111”.

Двофакторна автентифікація. Активуйте двофакторну автентифікацію для доступу до онлайн-банкінгу. Це додатковий рівень безпеки, що вимагає підтвердження особи за допомогою SMS-коду або додатку аутентифікації.

Обережність з публічним Wi-Fi. Уникайте використання публічних Wi-Fi мереж для доступу до банківських сервісів. Хакери можуть легко перехоплювати дані, передані через незахищені мережі.

Оновлення програмного забезпечення. Регулярно оновлюйте операційну систему та антивірусне програмне забезпечення на своєму смартфоні та комп’ютері. Це допоможе захистити вас від шкідливого програмного забезпечення та вірусів.

Обережність з електронними листами та SMS. Не натискайте на підозрілі посилання в електронних листах або SMS, навіть якщо вони здаються від офіційних інстанцій. Шахраї часто використовують фішингові атаки, щоб викрасти ваші дані.

Перевірка банківських виписок. Регулярно перевіряйте виписки з вашого банківського рахунку на предмет незвичних транзакцій або зняття коштів. У разі виявлення підозрілої активності негайно звертайтеся до банку.

Фізичний захист карти.Не довіряйте свою банківську карту стороннім особам і не залишайте її без нагляду в громадських місцях. Також корисно мати захисний чохол для карти, що блокує безконтактне сканування RFID (Radio-Frequency Identification) сигналів, що може запобігти несанкціонованому доступу до даних вашої карти.